پلیت شیرینی

پلیت شیرینی
پلیت شیرینی داروما پک

دسته بندی محصولات

مشخصات کامل پلیت شیرینی

پلیت شیرینی مقوایی در سایز کوچک یکی از انواع سینی‌های کاربردی برای سرو کاپ کیک و دسرهای کوچک است. این نوع از پلیت را می‌توان در کافه‌ها و قنادی‌ها مورد استفاده قرار داد. در بازار رقابتی امروزی، بسته بندی شیرینی اهمیت زیادی دارد.

بسته بندی از یک سو سبب حفظ کیفیت شیرینی‌ها شده و از سوی دیگر نظر مشتری و وفاداری او را جلب می‌کند. با کمک این نوع از پلیت‌های جذاب و زیبا با ابعاد جمع و جوری که دارند، می‌توانید نوعی برند سازی انجام دهید.

ضمنا، با پلیت شیرینی مقوایی و جعبه کیک امکان بهتر نگه داشتن شیرینی‌ها نیز فراهم است. در این صورت دیگر نیاز نیست شما هزینه‌های زیادی را صرف خرید ظروف پلاستیکی یا ظروف یکبار مصرف برای سرو شیرینی کنید.

می‌توانید با هزینه‌های کم و خرید عمده انواع پلیت شیرینی بهتر عمل کنید و حتی در ذهن مشتریان ماندگار هم شوید.

جنس و مشخصات ظاهری پلیت شیرینی

معمولا محصولاتی که در صنعت چاپ و بسته‌بندی جهت سرو و مواد غذایی و خوراکی هستند از کاغذ و مقواهای بهداشتی تولید می‌شوند تا در تماس با خوراکی مورد نظر واکنش شیمیایی نداشته باشند و بهداشتی بودن آنها حفظ شود.

پلیت‌های شیرینی نیز معمولا از مقوای بهداشتی ایندربرد یا مقوای کرافت با گرماژهای مختلف تولید می‌شود؛ البته از کاغذهای ضخیم دیگری نیز در تولید این ظروف سرو ممکن است استفاده شود.

باتوجه به اینکه پلیت برای سرو چه نوع شیرینی با چه وزنی قرار است استفاده شود گرماژ مقوای آن متفاوت خواهد بود؛ هرچقدر وزن محصول خوراکی بالاتر باشد باید از مقوایی با گرماژ بیشتر در تولید پلیت استفاده شود.

از نظر ظاهری پلیت مانند یک بشقاب یا سینی لبه‌دار است که معمولا به شکل مربع، مستطیل یا حالت قایقی تولید می‌شود؛ بنابراین طول و عرض پلیت و ارتفاع لبه آن می‌تواند متفاوت باشد؛ اما بطور کل از نظر ظاهری یک ظرف یا سینی مستطیلی با لبه نسبتا کوتاه است.

این ظروف به دو شکل آماده (بدون نیاز به چفت کردن) یا تاشو عرضه می‌شوند؛ در پلیت‌هایی که نیمه‌آماده هستند شما به راحتی بر اساس پرفراژ یا خط‌تا ظرف را شکل داده و قسمت‌های موردنظر را با منگنه یا چسب به هم وصل می‌کنید.

البته در اغلب مدل‌ها نیازی به چسب زدن یا وصل کردن نیست و پس از شکل دادن خط‌تاهای موجود، مقوای به حالت یک پلیت درآمده و هیچ قسمت باز یا برشی ندارد.

لبه‌های پلیت بر اساس سلیقه مشتری می‌تواند صاف یا دالبر باشد که مدل دالبر فانتزی‌تر و محبوب‌تر است؛ از نظر سایز نیز هر چقدر نوع شیرینی بزرگ‌تر باشد نیاز به پلیت بزرگ‌تری دارید.

مسلما در سرو یک برش کیک نسبت به سرو چند مدل رولت یا کیک صبحانه نیاز به پلیت کوچک‌تری دارید؛ بنابراین سایز این مدل ظرف سرو کاملا به نیاز شما بستگی دارد و می‌تواند بسیار متنوع باشد.

همچنین بر روی پلیت شیرینی می‌تواند برای براق بودن و کیفیت بیشتر روکش ورنی کشیده شود؛ بنابراین پلیت‌ها از نظر ظاهری ظروف سرو ساده‌ای هستند که می‌توانند. سایز و طرح متنوعی داشته باشند.

چاپ و طراحی پلیت شیرینی

پلیت‌ها نیز مانند اکثر محصولات بسته‌بندی شیرینی و سرو خوراکی از نظر چاپ قابلیت کار شدن دارند؛ در واقع پلیت به عنوان یک ظرف یکبارمصرف سرو سالنی باید از جذابیت ظاهری لازم برخوردار باشد.

این جذابیت در ظروف سرو مقوایی یکبارمصرف بطور معمول توسط چاپ افست ایجاد می‌شود؛ به واسطه این چاپ می‌توانید طرح‌ و رنگ موردنظر را در کیفیت بالا بر روی لایه‌ بیرونی پلیت ایجاد کنید.
طرح روی پلیت کاملا سلیقه‌ای و به نیاز مشتری بستگی دارد؛ شما می‌توانید طرح‌های فانتزی، تصاویر یا اشکال مربوط به کیک، شیرینی و دسر، جملات جذاب و… را طرح و رنگ دلخواه بر روی پلیت سفارش دهید.

جدا از این موارد شما می‌توانید مواردی مانند لگوی اختصاصی، اسم برند یا شیرینی‌فروشی، شعار، شماره تماس، آدرس اینستاگرام و… را بر روی پلیت سرو چاپ کنید.

امکان چاپ اختصاصی بر روی پلیت شیرینی می‌تواند نوعی تبلیغ محیطی باشد و در جذب مشتری و حرفه‌ای نشان دادن کسب‌وکار شما موثر باشد.

کاربرد پلیت شیرینی

پلیت‌ها در سرو انواع غذای فست‌فودی، خوراکی‌های خیابانی و… کاربرد دارد؛ یکی از کاربردهای این ظروف یکبارمصرف، سرو انواع کیک، شیرینی، دسر و… است. قنادی‌ها، کافه بیکری‌ها، کافی‌شاپ‌ها و بطور کل مراکزی که انواع کیک و شیرینی را در منو خود سرو می‌کنند می‌توانند از سایزهای مختلف پلیت به عنوان ظرف سرو سفارش استفاده کنند.

در واقع زمانی که مشتری قصد دارد سفارش خود را در محل یا فضای اطراف میل کند می‌توان از این پلیت‌ها به عنوان ظرف سرو استفاده کرد. بنابراین اگر در فضای کاری شما انواع نان، شیرینی، تارت، کیک، دسر و… سرو می‌شود سفارش مشتری را در این پلیت‌ها می‌توانید تحویل دهید.

مزایای استفاده از پلیت شیرینی

ظروف سرو بسیاری مختلفی برای سرو انواع کیک و شیرینی به شکل سفارش در محل، دلیوری، بیرون‌بر و… وجود دارد که هر یک باتوجه به نحوه سفارش مشتری مزایای خاص خود را دارند.
استفاده از پلیت نیز برای سرو سفارش در سالن یا حتی در حالت بیرون‌بر برای مشتری و مرکز عرضه مزایای بسیاری ازجمله موارد زیر را دارد.

• پلیت بسیار سبک است و حمل آن راحت می‌باشد

• از نظر بهداشتی جنس پلیت استاندارد است

• پلیت از نشت یا ریختن کرم، روغن، شکلات و… شیرینی و کیک جلوگیری می‌کند

• استفاده از پلیت بسیار راحت و مانند یک پیش‌دستی یا بشقاب لبه‌دار عمل می‌کند

• حجم کلی پلیت به عنوان ظرف صرف کم و با ظرافتی که دارد حمل یا جادادن تعداد بالای آن برای کافه یا قنادی راحت است

• پلیت‌ها از تنوع سایز بالایی برخوردار هستند و مراکز عرضه باتوجه به نوع کیک، دسر و شیرینی که سرو می‌کنند می‌توانند سایزهای مختلف آن را تهیه کنند

• چاپ و طراحی پلیت شیرینی می‌تواند در طرح و رنگ‌های بسیار متنوع، جذاب و مشتری‌پسند باشد

• امکان چاپ سفارشی به شکل طلاکوبی، طرح‌های گرافیکی خاص و… بر روی پلیت وجود دارد

• پلیت‌ها علاوه بر داشتن علامت سیب سبز بهداشت غذایی، قابل بازیافت و حافظ سلامت محیط‌‌ زیست هستند

• قیمت پلیت به عنوان ظرف سرو یکبار مصرف در مجموع بسیار اقتصادی و مناسب است.

• پلیت‌ها باتوجه به گرماژ مناسبی داشته برخلاف ظاهر ظریف از مقاومت بالایی برخوردار هستند و …

اگر شما در فضای‌ کاری خود انواعی از کیک، کلوچه، نان، شیرینی‌های تر یا روغنی، دسر و… را سرو می‌کنید به جای ظروف پلاستیکی، شیشه‌ای، فلزی و… می‌توانید پلیت را به راحتی جایگزین کنید.
پلیت‌ها برای سفارش‌ در سالن بهترین گزینه هستند چراکه سبک، بادوام و مقاوم، بهداشتی و شیک، ارزان و در سایزهای متنوع می‌باشند.

سوالات متداول

چاپ و بسته بندی ظروف سرو چقدر زمان میبرد؟

بسته به نوع چاپ و بسته بندی بین 20 الی 40 روز کاری زمان میبرد.

حداقل و حداکثر میزان سفارش چقدر است؟

محدودیتی در تولید و تیراژ محصولات وجود ندارد و حداقل سفارش نیز برای انواع مختلف این محصول متفاوت است. شما میتوانید جهت اطلاع از حداقل سفارش و سایر موارد با کارشناسان داروماپک تماس بگیرید یا از صفحات محصول اطلاعات را کسب کنید. 

جهت دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را پر کنید