جعبه خرما

جعبه خرما داروما پک
جعبه خرما

دسته بندی محصولات

فهرست مطالب

جعبه خرما و بسته بندی خرما صادراتی | طراحی و چاپ اختصاصی

خرما یکی از خوراکی های محبوب بویژه در خاورمیانه است که از ارزش غذایی بالایی برخوردار است. بسته بندی مناسب جعبه خرما باعث می‌شود تا خرما سالم بماند و له نشود.

 در عین حال جنس بسته بندی باید به گونه ای باشد که رطوبت مواد غذایی حفظ گردد و کپک نزند. در داروماپک برای ساخت جعبه خرما از کارتن لمینت استفاده می‌شود. همچنین می‌توانید دو مدل از جعبه خرمای کشویی و کیبوردی را سفارش دهید. برای معرفی برند خود می توانید لوگو, عکس و توضیحات مد نظرتان را بر روی بسته بندی چاپ نمایید. 

 

جعبه خرما طراحی اختصاصی
جعبه خرما برند ساغر
جعبه خرما ارمغان سبز

جنس و مشخصات جعبه خرما

جعبه‌های خرمایی که در صنعت چاپ و بسته‌بندی تولید می‌شوند عموما کارتنی یا از جنس مقوا هستند؛ ضخامت مقوای این جعبه‌ها ممکن است متفاوت باشد اما بطور کل نسبتا ضخیم می‌باشند.

برای ساخت جعبه خرما معمولا از مقواهای پشت طوسی با گرماژ بالا استفاده می‌شود؛ مقواهای ایندربرد یا بهداشتی نیز در این زمینه کاربرد دارند؛ این کارتن‌ها همچنین جهت مقاومت بیشتر به شکل چندلایه تولید می‌شوند.

از نظر طراحی، جعبه خرما می‌تواند به شکل درب‌های دو تکه و چهار تکه ته قفلی، درب‌های کیبوردی که به بدنه وصل هستند و رو به بالا باز می‌شوند، درب‌های تلسکوپی یا درب‌ جدا و… تولید شود.

انتهای جعبه خرما نیز ممکن است به شکل یک تکه یا به صورت قفلی و برش‌خورده باشد؛ بنابراین کارتن خرما از نظر برش و درب و بدنه اصلی می‌تواند حالت‌های مختلفی داشته باشد.

جعبه خرما از نظر سایز نیز اندازه‌های مختلفی دارد؛ باتوجه به حجم خرمای موردنظر جهت عرضه، این جعبه‌ها در طول، عرض و ارتفاع مختلفی تولید می‌شوند.

جعبه خرما عموما به شکل جعبه مادر یا همان جعبه‌های کارتنی ساده که به جعبه فلکسویی معروف هستند مورد استفاده قرار می‌گیرد اما این جعبه‌ها می‌توانند به واسطه لمینت، کاور شده و حالت لوکس‌تری بگیرند.

بنابراین امروزه با وجود کارتن‌های لمینتی خرما، این جعبه‌ها در رنگ‌ها و طرح‌های مختلفی در دسترس هستند؛ تنوع طرح و رنگ کارتن‌های خرما در فروش این محصول نقش بسزایی دارد.

اهمیت استفاده از جعبه خرما

اگرچه خرما قابلیت عرضه فله‌ای نیز دارد اما استفاده از جعبه بسته‌بندی خرما از اهمیت و مزایای مختلفی برخوردار می‌باشد؛ جعبه خرما با ضخامت نسبی خود بافت نرم و حساس خرما را در برابر فشار، تغییرات دمایی، رطوبت، تابش مستقیم آفتاب، گرد‌وغبار و…. حفظ می‌کند.

بنابراین با وجود کارتن خرما، بهداشت و حالت فیزیکی این میوه از تولید تا مصرف به خوبی حفظ می‌شود؛ از طرفی امکان چینش مرتب خرما و فروش آن بر اساس وزن مشخص با وجود این جعبه‌ها وجود دارد.

به واسطه روش‌های مختلف چاپ، بر روی جعبه خرما اطلاعات مهمی مانند نوع خرما، وزن خرما، نام برند یا شرکت‌ عرضه‌کننده، آدرس و شماره تماس، شعار و تصاویر تبلیغاتی، نشان استاندارد وزارت بهداشت و… چاپ می‌شود.

بنابراین با وجود روش‌های روکش کردن و چاپ بر روی کارتن، امروزه می‌توان انواع جعبه خرمای مورد نظر را در سایز، طرح، رنگ، مدل، متن و اطلاعات سفارشی‌سازی و این کارتن‌ها را به شکل دلخواه برند سفارش‌دهنده تولید کرد.

سوالات متداول

چاپ و بسته بندی جعبه خرما چقدر زمان میبرد؟

بسته به نوع چاپ و بسته بندی بین 20 الی 40 روز کاری زمان میبرد.

حداقل و حداکثر میزان سفارش چقدر است؟

محدودیتی در تولید و تیراژ محصولات وجود ندارد و حداقل سفارش نیز برای انواع مختلف این محصول متفاوت است. شما میتوانید جهت اطلاع از حداقل سفارش و سایر موارد با کارشناسان داروماپک تماس بگیرید یا از صفحات محصول اطلاعات را کسب کنید. 

جهت دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را پر کنید